Discography

Warsaw Concerto

2018

„Zgrabnie ułożony program i znakomite możliwości pianistki w zakresie nie tylko oszałamiającej techniki, ale też nadania utworom osobistego wydźwięku, sprawiają że jej debiutancki album “Warsaw Concerto”, to płyta po którą sięgnąć winien każdy miłośnik muzyki fortepianowej.”

Robert Ratajczak

LongPlay

Oto świetny solowy debiut płytowy Zuzanny Całki, młodej pianistki-kameralistki, której głównym atutem jest najszlachetniejsza, bo wrodzona muzykalność. Polonez As-dur Chopina zagrany został majestatycznie i bez pośpiechu, choć z rytmiczną werwą i polotem. Młodzi pianiści zbyt często widzą w tym utworze brawurę i pustą wirtuozerię. Zuzanna na szczęście do tego grona nie należy.

Chopina jest więcej- zagrany z pięknym wyczuciem rubata Mazurek op.17 nr.4 oraz pełne dyskretnych westchnień Preludium Deszczowe . Warsaw Concerto Addinsella w wersji na fortepian solo, choć nie brzmi tak barwie jak oryginalna wersja z orkiestrą, to jednak sugestywnie przenosi nas w świat neoromantycznych uniesień i harmonicznych splotów à la Rachmaninow.

Nokturn Paderewskiego, nagrany w innej, zmatowionej przestrzeni akustycznej, zbliża nas do estetyki new-age, prowokując pytania o ponadczasowość Sztuki w czasach wszechobecnego chłamu i artystycznej degrengolady. Zagrany ulotnie, eterycznie, z doskonałym wyczuciem czasu, drobiazg Paderewskiego sprawia, że łza ciśnie się do oka. Highly recomanded!

Jan Jakub Bokun

DYRYGENT, KLARNECISTA